Jak zaprojektować dmuchaniec dla swojej działalności?

Dmuchańce to nie tylko świetna atrakcja, którą uwielbiają starsi i młodsi, ale i dobry sposób na przyciągnięcie klientów. Nic więc dziwnego, że na złożenie biznesu polegającego na wynajmowaniu lub udostępnianiu takich atrakcji decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Bogactwo wzorów dostępnych na rynku modeli jest obecnie naprawdę imponujące, jednak nie zawsze możemy tam znaleźć to, czego szukamy. W takiej sytuacji warto pomyśleć o zaprojektowaniu dmuchańca od zera.

Znajdź rzetelnego producenta, który wykona atrakcję

Chcesz zaprojektować własnego dmuchańca? Wcale nie musisz samodzielnie projektować i szyć atrakcji. Możliwość wykonania indywidualnego projektu dają klientom niektórzy z polskich producentów atrakcji dmuchanych, na przykład wrocławska firma Gangaru. W zależności od potrzeby i preferencji możesz poprosić wykonawcę o opcję modyfikacji już istniejącego wzoru (np. zmieniając paletę kolorystyczną lub dodając własne nadruki) albo nawiązać współpracę w celu stworzenia dmuchańca zupełnie od zera.

Wybierając producenta, który pomoże Ci zaprojektować i wykona Twoją atrakcję, sprawdź, czy masz do czynienia z rzetelną marką. Zwróć uwagę nie tylko na staż firmy na rynku, ale i na portfolio wykonywanych na zamówienie projektów. Upewnij się, że producent szyje atrakcje z trwałych materiałów i udziela gwarancji na swoje produkty. Aby uniknąć niemiłych niespodzianek, zawsze spytaj, czy wraz z dmuchańcem otrzymasz komplet akcesoriów i dokumentów niezbędnych do jego prawidłowej instalacji i obsługi (w tym m.in. dokumentację techniczną, instrukcję użytkowania, atest).

Jak wybrać rodzaj i wielkość atrakcji dmuchanej?

Przy wyborze typu dmuchańca warto sugerować się specyfiką grupy docelowej. Jeśli Twoimi odbiorcami będą spragnieni wyzwań nastolatkowie, dobrym wyborem może być zaawansowany tor przeszkód lub zjeżdżalnia o stromym, długim torze. Projektując atrakcje dla przedszkolaków, postaw natomiast na niewielkie, proste skakańce i zjeżdżalnie, koniecznie zabezpieczone dmuchanymi ściankami lub mocną siatką zapobiegającą wypadnięciu.

Wiek potencjalnych użytkowników to ważny czynnik także przy wyborze rozmiarów atrakcji. Im starsi będą, tym więcej miejsca potrzebują do swobodnej zabawy. Jeśli planujesz udostępnianie atrakcji na duże imprezy, koniecznie upewnij się, że wybierasz przepustowe modele — takie, na których może bawić się kilka osób równocześnie. Do takich zaliczyć można m.in. dmuchane zjeżdżalnie z dwoma torami czy duże parki rozrywki. Bogaty wybór atrakcji znajdziesz na przykład na stronie https://gangaru.pl/49-dmuchane-zjezdzalnie.

Jak wybrać kolorystykę projektowanego dmuchańca?

Większość osób jest wzrokowcami — kolory intensywnie oddziałują na naszą psychikę, budzą emocje i wywołują określone skojarzenia. Dużo łatwiej zapamiętujemy i chętniej patrzymy obiekty o intensywnych i charakterystycznych barwach. Wybierając kolorystykę dmuchańca, ponownie sugeruj się swoją grupą docelową. Dzieci z pewnością docenią nieokiełznaną feerię barw i zaskakujące kontrasty; atrakcje skierowane do starszych mogą już mieć nieco bardziej gustowną stylistkę. Jeśli planujesz wykonanie dmuchańca na imprezy integracyjne lub targi branżowe, dobrym wyborem będzie dopasowanie kolorystyki do identyfikacji wizualnej Twojej marki.