Jak pokonać swoje słabości i stać się lepszym człowiekiem‍Twoje słabości nie definiują Cię jako osoby. Są one jedynie przeszkodami na drodze do stania się jeszcze lepszą wersją samego siebie. Aby stać się najlepszą wersją samego siebie, należy zrozumieć swoje wady, określić, na czym one polegają, i podjąć odpowiednie kroki w celu ich przezwyciężenia. Pozwalanie na to, by słabości powstrzymywały Cię od działania, jest jak zatrzymywanie samochodu na każdej stacji benzynowej z powodu braku paliwa.

Określ, jakie są twoje słabe strony

Kiedy masz jasną wizję swoich słabych stron, możesz podjąć odpowiednie kroki, aby je pokonać. Jakie są Twoje słabe strony? Czy łatwo się rozpraszasz? Czy brakuje Ci samodyscypliny? Czy niecierpliwość bierze górę nad tobą? Brakuje Ci pewności siebie? Jakie są twoje słabe strony? Musisz to wiedzieć przede wszystkim, jeśli chcesz je pokonać. Jeśli chcesz pokonać swoje słabości, musisz je najpierw zrozumieć.

  • Co dokładnie powoduje, że jesteś słaby?

  • Z czym masz problemy?

  • Czy jest to Twoja zdolność do ustalania i utrzymywania priorytetów?

  • Czy jest to niezdolność do skupienia się na jednym zadaniu w danym czasie?

  • Czy jest to twój brak samodyscypliny?

A może to twoja ciągła potrzeba bycia docenianym przez innych? Gdzie tak naprawdę tkwią Twoje słabości? Tylko wiedząc to, możesz podjąć odpowiednie kroki w celu ich przezwyciężenia. Pamiętaj, że najłatwiej się zmienić poznając dogłębnie siebie. Tylko wtedy będziesz wiedział skąd biorą się Twoje zachowania, których chciałbyś się pozbyć. Praca nad sobą nie trwa 10 minut ale całe życie.

Wyznaczaj małe, osiągalne cele, by pokonać swoje słabości

Kiedy wyznaczasz sobie duże, przytłaczające cele, wywierasz na siebie dodatkową presję, by osiągnąć sukces. Może to wywołać uczucie niepokoju, frustracji i porażki, zanim jeszcze zaczniesz nad nimi pracować. Z drugiej strony, gdy wyznaczasz sobie małe, osiągalne cele, zachowujesz pewność siebie i koncentrujesz się na osiągnięciu pożądanego rezultatu. Nie pozwalamy, aby nasze słabości nas powstrzymywały. Wyznaczając cele, można posłużyć się metodą SMART, aby były one konkretne, mierzalne, osiągalne, istotne i określone w czasie. Oczywiście, na jakiś czas uniemożliwia to dotarcie do celu, ale nie szkodzi, jeśli tylko jak najszybciej wyruszysz w drogę powrotną. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje słabości już nigdy nie staną Ci na drodze do osiągnięcia czegokolwiek, czytaj dalej, aby poznać kilka doskonałych rad i wskazówek, które pomogą Ci raz na zawsze pokonać te przeszkody.