10 ras kotów, które powinieneś rozważyć dla swojego domuKochasz koty, ale z jakiegoś powodu nie możesz ich mieć? Mieszkasz w mieszkaniu i nie najlepiej radzisz sobie ze zwierzętami, które muszą wychodzić lub pozostawać w domu? Wynajmujesz mieszkanie i nie możesz mieć kota jako zwierzęcia domowego? Jeśli tak, to istnieją inne sposoby, aby cieszyć się tymi zabawnymi zwierzętami. Znalezienie innej osoby, która bardzo kocha koty i jest gotowa zostać Twoim przyjacielem, a także opiekunki do kota, pomoże Ci zdobyć kociego przyjaciela, gdy nadejdzie czas. Jeśli żaden z tych sposobów nie jest dla Ciebie odpowiedni, drugim wyborem będzie zakup jednej z najlepszych ras kotów. Oto 10 ras kotów, które będą doskonałym domowym pupilem.

Himalajski

Koty himalajskie są więcej niż tylko piękne. Są doskonałym wyborem dla każdego, kto chce mieć kota w swoim otoczeniu. Łatwo się nimi opiekować i dogadują się z dziećmi. Nie wymagają dużych nakładów na utrzymanie i są stosunkowo ciche. Jest to jedna z najlepszych ras kotów dla alergików. Są małe lub średnie, mają krótką sierść, która wymaga sporadycznej pielęgnacji.

Perski

Persy są puszystą, wolno poruszającą się rasą, która jest znana z miękkiej sierści, dużych oczu i okrągłej twarzy. Choć są nieco bardziej wymagające w utrzymaniu niż inne rasy, nadrabiają to tym, że są kotami na kolanach, które uwielbiają uwagę i chętnie grzeją się na Twoich kolanach. Nie nadają się idealnie do domów z dziećmi, ponieważ są delikatne i nie radzą sobie dobrze z ostrą zabawą.

Rag Doll

Koty Rag Doll to bardzo spokojny, długowłosy typ kota, który jest przyjazny i łatwy w pielęgnacji. Świetnie nadają się dla kogoś, kto chce mieć kota domowego, który nie musi wychodzić na zewnątrz. Są dobrym wyborem dla rodzin, które chcą mieć kota, który będzie trzymał się blisko domu. Szmaciane lalki są stosunkowo spokojne i nie potrzebują dużo uwagi. Wolą przebywać w pobliżu swoich ludzkich przyjaciół i są zadowolone z bycia w tle.

Devon Rex

Koty rasy Devon Rex są idealne dla osób, które chcą mieć bardzo spokojnego, czułego zwierzaka. Są małe i nie wymagają dużo uwagi ani pielęgnacji. Są to koty o dużych zdolnościach przystosowawczych, które odnajdą się w niemal każdym środowisku. Dobrze nadają się dla rodzin z małymi dziećmi, jak również dla kotów domowych. Nie są tak długowłose jak niektóre rasy i nie wymagają częstej pielęgnacji, chociaż zdarza im się gubić sierść.

Brytyjski krótkowłosy

Koty brytyjskie krótkowłose to bardzo stara, łagodna rasa, która jest łatwa w pielęgnacji i dobrze czuje się w towarzystwie dzieci. Nie powinny wymagać żadnej pielęgnacji poza cotygodniowym szczotkowaniem. Świetnie nadają się dla początkujących właścicieli kotów oraz dla kotów domowych. Koty te są bardzo spokojne i czułe, nie potrzebują dużo uwagi ani czasu na zabawę. Dobrze dogadują się z dziećmi, ale lepiej sprawdzają się w gospodarstwach domowych bez małych dzieci.

Turkish Van

Koty tureckie Van to długowłosa, niebieskooka rasa, która jest bardzo czuła i lubi być blisko swoich ludzkich przyjaciół. Jest to dobry wybór dla kota domowego, który nie musi wychodzić na zewnątrz. W stosunku do dzieci często są czułe i łatwe w pielęgnacji, ale co kilka tygodni wymagają zabiegów pielęgnacyjnych. Nie nadają się do domów z innymi kotami.

Birman

Birmany to czułe, długowłose koty, które są dobrym wyborem dla niemal każdego i w każdej sytuacji. Dobrze sprawdzają się w rodzinach, jako koty domowe i nie potrzebują dużo uwagi ani czasu na zabawę. Są bardzo łatwe w pielęgnacji i nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Należą do ras średnich i dużych, są spokojne i czułe.

Egzotyczne koty krótkowłose

Koty egzotyczne krótkowłose są bardzo spokojną rasą. Dobrze odnajdują się w niemal każdej sytuacji i nie potrzebują dużo uwagi ani pielęgnacji. Są dobrym wyborem dla osób dorosłych, które chcą adoptować kota, ale nie chcą poświęcać mu zbyt wiele uwagi ani być zbyt aktywne. Dobrze czują się w towarzystwie dzieci, ale nie wymagają od nich zbyt wiele uwagi.

Cornish Rex

Koty rasy Cornish Rex są bardzo nietypowe, ale przyjazne, spokojne i łatwe w pielęgnacji. Dobrze dogadują się z dziećmi i są odpowiednie dla dorosłych, którzy chcą mieć spokojnego zwierzaka, którego nie trzeba często pielęgnować. Są dobrym wyborem dla kogoś, kto chce mieć kota, ale nie ma zbyt wiele czasu, aby się nim zajmować.

Koty żyją u boku ludzi od tysięcy lat i nic nie wskazuje na to, by ten związek miał się zwolnić. Szacuje się, że w amerykańskich domach mieszka obecnie około 100 milionów kotów, co czyni je najpopularniejszym zwierzęciem domowym w tym kraju. Niezależnie od tego, czy masz kota przez całe życie, czy też zastanawiasz się nad dodaniem go do swojej rodziny, przed wyborem konkretnej rasy należy rozważyć wiele kwestii. Chociaż każdy kot jest wyjątkowy, pewne cechy i właściwości są wspólne dla niektórych ras.

Jeśli myślisz o kupnie kota, nie możesz się pomylić, wybierając te 10 ras kotów. Wszystkie są piękne, przyjazne i doskonale nadają się dla rodzin. Są również doskonałe dla alergików i łatwe w pielęgnacji. Koty te są bardzo czułe, ale spokojne i nie potrzebują zbyt wiele uwagi ani czasu na zabawę. Są dobrym wyborem w niemal każdej sytuacji i nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Koty te są doskonałym wyborem dla niemal każdego i w każdej sytuacji. Wybierz jedną z tych ras, a na pewno się nie pomylisz.