Podstawowe informacje na temat kryptowalutByć może słyszałeś o ludziach zarabiających na inwestowaniu w coś zwanego "kryptowalutą" lub "wirtualną walutą". Podobnie jak internet dał drogę do biznesu e-commerce, te cyfrowe waluty stają się teraz aleją dla inwestorów do zarabiania pieniędzy. Ale zanim wskoczysz, musisz dokładnie zrozumieć, co pociąga za sobą inwestowanie w kryptowaluty. Inwestowanie w kryptowaluty może być zarówno lukratywne, jak i ryzykowne. Zanim włożysz swoje pieniądze w waluty cyfrowe, oto przewodnik po plusach i minusach inwestowania w monety kryptowalutowe, który pomoże Ci zdecydować, czy jest to właściwa inwestycja dla Ciebie, czy nie.

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluta to rodzaj aktywów cyfrowych, które wykorzystują techniki szyfrowania do generowania pieniędzy i regulowania ich generowania. Są to zdecentralizowane waluty, które nie są regulowane przez jeden rząd lub organ. Zamiast tego, kryptowaluty są regulowane przez sieć komputerów wykonujących skomplikowane obliczenia. Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Stellar (XLM), Dash (DASH) to jedne z najpopularniejszych obecnie kryptowalut.

Kryptowaluty są wykorzystywane głównie do transakcji towarów i usług oraz inwestycji. Istnieje bardzo niewiele innych sposobów, w jakie można wykorzystać kryptowaluty jako formę płatności. Wzrost cen kryptowalut został przypisany rosnącej liczbie inwestorów wchodzących na rynek, a także zwiększonemu uznaniu kryptowalut za legalną formę inwestycji, a nawet jako zamiennik tradycyjnych walut w przyszłości.

Jak inwestować w kryptowaluty?

Jak wspomniano, możesz inwestować w kryptowaluty, kupując tokeny poprzez wstępne oferty monet (ICO) lub giełdy. Możesz również kupić kryptowaluty za pośrednictwem platform handlowych kryptowalut (takich jak Coinbase). Ponadto, portfele kryptowalutowe mogą być używane do przechowywania twoich tokenów.

Możesz również zarobić odsetki od swojej kryptowaluty, jeśli pożyczysz ją innym za pośrednictwem platformy pożyczkowej kryptowalut peer-to-peer (p2p). Platformy do pożyczania kryptowalut pozwalają zarabiać na odsetkach od swoich udziałów poprzez pożyczanie ich innym. Istnieją różne platformy do pożyczania kryptowalut, z których każda ma swoje własne warunki.